Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3380

Nowe miejsce, inny klimat, te same emocje, czyli 14. Reggae w Stodole

Tradycyjnie od kilku lat sobota po Bożym Ciele w Kobiórze wybrzmiewa rytmami muzyki reggae i gatunków pokrewnych, a gminę Kobiór odwiedza liczne grono jej miłośników i zarazem fanów Reggae w Stodole. Nie inaczej było w sobotę 28 maja, kiedy to odbyła się 14. edycja imprezy zainicjowanej i organizowanej przez Alojzego Brańczyka we własnej stodole.

Reggae w Stodole
XIV Reggae w Stodole · fot. Piotr Kaczmarczyk


Jednak tym razem organizatorzy, czyli Kobiórska Inicjatyw Kulturalna, zaprosili uczestników na boisko Leśnika w Kobiórze. Zanim tuż po 15 rozległy się pierwsze dźwięki przez kilka dni załoga KIK wraz z licznym, choć zmiennym gronem sympatyków w pocie czoła budowała scenę. Trzeba przyznać, że końcowy efekt zaskoczył wszystkich!

Atrakcyjny program przyciągnął liczne rzesze uczestników. Duet People’s Choise Dub zaprezentował set nagrań z czarnych płyt, debiutująca na dużej imprezie formacja SznapsMaszyna zagrała mieszankę reggae i folku, dobrzy znajomi z Krzywej Alternatywy nadali imprezie nieco dynamiki, zadomowieni na scenie Reggae w Stodole muzycy formacji ŁamiŁuki przygotowali publiczność do finału, w którym zespół Tabu rozkołysał zebraną przed sceną publiczność. A zresztą zobaczcie sami.Impreza zakończyła się frekwencyjnym sukcesem. Być może w ostatnim ćwierćwieczu w Kobiórze żadna z imprez nie zgromadziła większej liczby uczestników. W zgodnej opinii organizatorów, artystów i słuchaczy sprawdziło się także nowe miejsce. I choć klimat stodoły Alojza jest już nie do odtworzenia, to otwarły się nowe możliwości.

Galerie zdjęć z imprezy można obejrzeć na stronie www.facebook.com/KIKobior/photos/?tab=album&album_id=1017668888309467

źródło: spolkom.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.