pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 maja 2016
  • 8 maja 2016
  • wyświetleń: 11539

DK-1: przy sygnalizacjach pojawią się liczniki? Będzie wniosek do GDDKiA

Włodarze gmin powiatu pszczyńskiego wspólnie ze starostą zwrócą się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o montaż liczników czasu do zapalenia się czerwonego światła na skrzyżowaniach na DK-1.

motor, motocykl, DK-1, droga, skrzyżowanie,światła
Sygnalizacja na DK-1 w Piasku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W czwartek w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbył się konwent starosty, burmistrza i wójtów powiatu pszczyńskiego. Uczestniczyli w nim: Paweł Sadza, Dariusz Skrobol, Gabriela Placha, Bogdan Taranowski, Marian Pawlas, Eugeniusz Lubański oraz Franciszek Dziendziel.

Jednym z poruszanych tematów było usprawnienie ruchu drogowego na drodze krajowej nr 1 na odcinku kobiórskim, pszczyńskim i goczałkowickim. Samorządowcy zwracali uwagę, że pokonanie tego fragmentu DK-1 zajmuje wiele czasu, a w przypadku wypadków tiry rozjeżdżają gminne i powiatowe drogi.

Ustalili, że wspólnie wystąpią do zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie rozwiązań, które przyczynią się do usprawnienia ruchu. Wśród propozycji znalazły się m.in.: weryfikację działania sygnalizacji świetlnej, poprawę oznakowania poziomego i pionowego oraz możliwość zrealizowania bezkolizyjnych skrzyżowań z DK1 na wysokości trzech gmin. Zaproponują także zamontowanie liczników czasu do zapalenia się czerwonego światła, tzw. sekundników.

Czy takie rozwiązanie usprawni komunikację w naszym powiecie oraz zniweluje niebezpieczeństwo na najważniejszej w naszym powiecie drodze? Czekamy na Wasze opinie i głosy w ankiecie.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.