pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 3708

Będzie nowa sala gimnastyczna

Do 2018 roku przy Szkole Podstawowej w Kobiórze ma powstać nowa sala gimnastyczna. Gmina planuje na ten cel pozyskać dofinansowanie. Całą wartość inwestycji szacuje się na trzy miliony złotych.

Szkoła Podstawowa w Kobiórze, Gimnazjum w Kobiórze
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze · fot. Szkoła Podstawowa w Kobiórze


W 1966 roku oddano do użytku Szkołę Podstawową w Kobiórze wraz malutką salą gimnastyczną. Od tamtego czasu znacznie przybyło zajęć wychowania fizycznego więc sala dobudowana okazała się niewystarczająca. Problem ten szczególnie nasilał się w okresie jesienno-zimowym, w którym dzieci i młodzież zmuszone były do odbywania ćwiczeń na korytarzach szkolnych.

W roku 50-lecia Szkoły Podstawowej w Kobiórze podjęto działania zmierzające do budowy nowej sali gimnastycznej. Dokumentacja projektowa została już opracowana przez Biuro Architektoniczno-Budowlane Pro Arch 2 Sp. z o.o. z Czechowic-Dziedzic.

Sala gimnastyczna, szkoła Kobiór
Usytuowanie nowej sali gimnastycznej · fot. UG Kobiór


Planowana inwestycja składać się będzie z pełnowymiarowej sali gimnastycznej o wymiarach w świetle murów 32x17,25m oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego. Obiekt zostanie dobudowany od strony zachodniej do istniejącego budynku szkolnego.

W dniu 16 marca bieżącego roku złożono w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pszczynie wniosek o pozwolenie na budowę sali gimnastycznej. Do 15 kwietnia 2016 roku Gmina Kobiór planuje złożyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.