pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2016
  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 1487

OMBR przygotowuje Drogę Krzyżową

Za nami:

Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, jak co roku w okresie Wielkiego Postu, przygotowuje Drogę Krzyżową. Jest to ogromne przedsięwzięcie. Aktorzy odgrywają poszczególne stacje Drogi Krzyżowej w formie teatru cieni. Stacje przeplecione są pieśniami Wielkopostnymi oraz rozważaniami.

Droga Krzyżowa OMBR - 21.03.2014
Droga Krzyżowa OMBR - 21.03.2014 · fot.


Naszą Drogę Krzyżową traktujemy jako pracę, modlitwę, ale i jako darowany czas, który pomaga nam wgłębić się w klimat rozważań wielkopostnych. W tym zagonionym świecie, tak trudno znaleźć czas do kontemplacji - my go sobie wypracowaliśmy i każdą próbę, jak i występ, traktujemy jako niezastąpione chwile do bliższego spotkanie z Ukrzyżowanym. Zdumiewające jest to , że nasi podopieczni pomimo tego, że są to osoby z upośledzeniem umysłowym, czy zaburzeniem psychicznym, garną się do tej naszej Drogi Krzyżowej, wyciszają się przy Krzyżu, a próby przesiąknięte są spokojem i powagą. Natomiast modlitwy Drogi Krzyżowej wystawione już wielokrotnie w kościołach pobliskich parafi, każdorazowo budziły wiele emocji, docierały do serc niejednokrotnie wylewając potoki łez i to nie tylko wśród widowni , ale również wśród występujących.

W tym roku wystąpimy 4 marca o godzinie 17:00 w kościele p.w. Imienia Maryi w Radostowicach oraz 11 marcao godzinie 16:15 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Studzionce. Natomiast 15 marca o godzinie 10:30 pochylimy się nad Drogą Krzyżową u nas w Ośrodku MBR w Pszczynie. Występy w Radostowicach i Studzionce są występami otwartymi, na które serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy również proboszczom danych parafii za przychylność dla naszej inicjatywy.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA