pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2224

Górska wigilia Wichurzan - zdjęcia

"Jak Wichurzanie idą w góry, to Tatry nawet z Koziej Górski widać"- takimi słowami podsumowali niedzielny wyjazd młodych turystów w góry ich rodzice. Zaiste... Panorama Tatr pięknie rozpościerała się sprzed Stefanki.

Górska wigilia Wichurzan - 20.12.2015 · fot.


Brakowało tylko śniegu, który uatrakcyjnił bardzo wyjazd Mikołajkowy, ale i tak wigilia w schronisku na Koziej Górce była wspaniała. Wychodząc z Bystrej Śląskiej z plecakami wypełnionymi potrawami wigilijnymi, nie sądzili, że z tak małej wysokości będą mogli podziwiać aż taką panoramę górską: Babia Góra, Magurka, Czupel, Pilsko, Romanka, Skrzyczne- to tylko niektóre szczyty widoczne, od samego początku drogi.

Po dotarciu do schroniska, stoły zostały suto zastawione przysmakami a obsługa Stefanki zaserwowała barszczyk z uszkami. Po wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem wszyscy ze smakiem kosztowali przyniesionych potraw: kapusty z grzybami, rybki smażonej, pasztecików, makówek, szarlotki, pierników, rogalików orzechowych i wielu, wielu innych... Później przyszedł czas na śpiew kolęd przy akompaniamencie gitary. Na koniec najmłodsi ale i też nieco starsi oddali się szaleństwu na placu zabaw przed schroniskiem. Pozostało już tylko wrócić do autobusu i dojechać do Pszczyny.

To był nadzwyczajny wyjazd Wichurzan w góry pod każdym względem: liczba uczestników przekroczyła 50 osób w tym aż 14 rodziców, przeszli zaledwie kilka kilometrów szlaku a największą atrakcją wyjazdu były potrawy wigilijne i szaleństwa na placu zabaw.

Niesamowity świąteczny klimat tej wędrówki pozostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych.
W styczniu 2016 roku wybierają się Wichurzanie w Sudety, na który serdecznie zapraszają. Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA