pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 października 2015
  • 27 października 2015
  • wyświetleń: 16792

Mieszkańcy powiatu w Sejmie

Reprezentacja powiatu pszczyńskiego w parlamencie będzie uboższa niż w czasie poprzedniej kadencji. Zamiast czterech osób, będą dwie. Co ciekawe, żadna z nich nie startowała w okręgu, do którego należy nasz powiat.

Według potwierdzonych przez Państwowa Komisję Wyborczą informacji w ławach sejmowych zasiądą Izabela Kloc z Prawa i Sprawiedliwości oraz Tomasz Tomczykiewicz z Platformy Obywatelskiej.

izabela kloc tomasz tomczykiewisz


Izabela Kloc jest mieszkanką Kobióra. O mandat ubiegała się jednak w okręgu rybnickim, była "jedynką" na liście PiS. Również ostatni start zakończył się powodzeniem. W parlamencie jest nieprzerwanie od 2005 roku.

Tomasz Tomczykiewicz z Pszczyny był "dwójką" na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu katowickim. Według oficjalnych informacji znalazł się wśród kandydatów, którzy otrzymali od wyborców wystarczające zaufanie, aby znaleźć się w parlamencie. Jest w nim od 2001 roku.

Po ośmiu latach z parlamentu odchodzi Sławomir Kowalski, mieszkaniec Piasku. Przez pierwsze cztery lata był senatorem, a przez kolejne cztery posłem. Tym razem nie otrzymał wystarczającej liczby głosów.

Z mandatem poselskim żegna się również Artur Górczyński z Goczałkowic-Zdroju. W parlamencie zasiadał przez cztery lata. W tym czasie reprezentował Ruch Palikota (po zmianie nazwy Twój Ruch), Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA