pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 17 sierpnia 2015
  • 24 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4871

Zagrali w tenisa o Puchar Burmistrza

W miniony weekend w ramach Dni Pszczyny na kortach przy ul. Bratniej oraz przy ul.Słowackiego odbył się turniej tenisa ziemnego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej o Puchar Burmistrza Pszczyny. Podczas dwóch dni do rywalizacji przystąpiło 44 uczestników w kategoriach do 12 lat dziewczęta i chłopcy , mężczyźni 40+ oraz open kobiet i mężczyzn.

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Pszczyny - 22-23.08.2015 · fot.


Jak zwykle dużo emocji przyniosła rywalizacja wśród najmłodszych uczestników. W kategorii do lat 12 chłopców bezkonkurencyjny okazał się Daniel Marcisz .Wśród dziewczynek w tej samej kategorii dużą niespodziankę sprawiła Natalia Ingram (zawodniczka GregTeam) która w finale pokonała bardzo dobrą tenisistkę z Bielska -Białej Zuzannę Zamarło.

Do rywalizacji w kategorii open kobiet przystąpiło 5 uczestniczek. Po zaciętych pojedynkach najlepszą po raz kolejny na naszych kortach okazała się Dorota Piotrowska.

W kategorii open mężczyzn i mężczyzn 40+ toczyły się bardzo zacięte pojedynki .Do finału w kategorii open mężczyzn awansowali Tomasz Kuś i Patryk Horst a w kategorii mężczyzn 40+ Bernardyn Pietras i Bogdan Królikowski. W niedzielę przy licznie zgromadzonej publiczności po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie 3 setowym meczu zwycięstwo w kategorii open mężczyzn odniósł Patryk Horst. W kategorii mężczyzn 40+ lepszym okazał się Bogdan Królikowski.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy z rąk Burmistrza p. Dariusza Skrobola otrzymali wspaniałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy bardzo Urzędowi Miasta Pszczyna, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz naszym sponsorom firmie Polan, Kardamon i Molbud, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć.
Liczba przybyłych zawodników oraz kibiców w tegorocznym turnieju umacnia nas w przekonaniu ,że Pszczyna z roku na rok staję się jednym z ważniejszych ośrodków tenisowych w Polsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą walkę na korcie i zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz na następne turnieje tenisowe organizowane na naszych kortach.

Wyniki poszczególnych kategorii:


Do 12 lat chłopcy
1. Daniel Marcisz
2. Wojciech Boruciński
3. Adam Ingram

Do 12 lat dziewczęta
1. Natalia Ingram
2. Zuzanna Zamarło
3. Wiktoria Bijałd

Open kobiety
1. Dorota Piotrowska
2. Klaudia Sorek
3. Joanna Kajstura

Mężczyźni 40+
1. Bogdan Królikowski
2. Bernardyn Pietras
3. Krzysztof Osemlak

Open mężczyźni
1. Patryk Horst
2. Tomasz Kuś
3. Zbigniew Dyrbuś

PKTN GregTeam

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA