pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 8885

Napadł z nożem na barmankę

Na wniosek pszczyńskich śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 36-latka z Suszca. Zarzuca mu się rozbój z użyciem noża. Mężczyzna wpadł dzięki błyskawicznej akcji policjantów. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Zdarzenie odnotowano w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z lokali w Suszcu. Z relacji zatrudnionej tam barmanki wynikało, że ubrany na czarno mężczyzna, w kominiarce i z nożem w ręku, wszedł na zaplecze, gdzie ona akurat przeliczała dzienny utarg.

Kobieta natknęła się na niego w wąskim przejściu, w momencie, kiedy szła sprawdzić kto wszedł do pomieszczenia przeznaczonego tylko dla personelu. Wówczas została zraniona przez niego w rękę. Na szczęście rana okazała się tylko powierzchowna. Mężczyzna grożąc jej nożem, zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta, w obawie o swoje życie, nawet nie próbowała podjąć jakichkolwiek czynności, które powstrzymałyby go przed kradzieżą.

Sprawca zabrał leżące na stole pieniądze i wybiegł z lokalu. Po jego wyjściu barmanka natychmiast zamknęła drzwi wejściowe i powiadomiła o wszystkim policjantów z miejscowej komendy. Dokładnie opisała w co był ubrany sprawca i jak wyglądał. Podany rysopis i ustalenia policjantów w kilka kwadransów później doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mieszkańca Suszca.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzany przyznał się do dokonania tego napadu, a także do dokonania 4 kilka miesięcy wcześniej innych, podobnych czynów. Do ich popełnienia, jako "straszaka" używał plastikowego pistoletu na kulki. Jak zeznał, pozbył się go po czwartym napadzie. Wyjaśnił, że na drogę przestępczą pchnęła go trudna sytuacja finansowa i świadomość, że pilnie potrzebuje pieniędzy na spłatę długów. Za każdym razem jednak, cały skradziony łup przegrywał w salonach gier.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem noża kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.