pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 19 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2437

Dzieci świetnie bawiły się w "13"

W środę, 17 czerwca odbył się czwarty już koncert "Dzieci dzieciom". Na widowni gościły głównie przedszkolaki, chociaż nie zabrakło i nieco starszych dzieci. Przygotowano dla nich bogaty repertuar.

Dzieci w świetnie bawiły się w "13" - 17.06.2015 · fot. Kamila Olszowiec


Na początek każdy gość otrzymał słodkie co nieco czyli to, co dzieci lubią najbardziej - batoniki, żelki, pianki, cukierki. Gdy zapotrzebowanie na słodkości zostało zaspokojone, rozpoczął się program artystyczny. Scenografię stanowiły ulubione maskotki wykonawców koncertu.

Na scenie pojawiały się młode wokalistki i recytatorki. Prym wiodła Karolina Olszowiec, która zaprezentowała się widowni w piosenkach: "Zostań moją przyjaciółką", "Mama wszystko wie" ( w duecie z siostrą Martynką), "Kapelusze mają dusze" i "Owocowy karnawał" oraz przedstawiła trzy teksty recytowane, wymagające nie lada zdolności aktorskich ("Brat", "Koncert na polanie" i proza o rodzinie smoków). Drugą osobą, która w obu dziedzinach artystycznych czuje się świetnie, była Oliwka Rozmus. Wykonała wiersze: "Stefek Burczymucha", "Komedia przy myciu" i "Na wyspach Bergamutach" oraz zaśpiewała piosenki "Moja fantazja", "Kup różowe okulary" oraz "Puszek Okruszek" (w duecie z Zuzią Zborowską). Pojawiły się też perełki wokalne: Julka Biela z piosenkami "Papuga z dziobem na kłódkę" i "Koci wesoły świat" oraz Wiktoria Sołtys z "Moja mama jest artystką". Prowadząca całość Renata Zborowska razem z całą widownią zaśpiewała "Biedroneczki są w kropeczki". Zuzia powiedziała jeszcze wiersz "Na straganie".

Na zakończenie na scenie pojawili się młodzi widzowie, którzy chcieli zaprezentować swoje zdolności. Wysłuchaliśmy więc utworu muzycznego, który wykonał na pianinie ośmioletni Michał, piosenek śpiewanych przez kilkuletnie dziewczynki odważnie wkraczające na scenę.

Zabawa była przednia, więc już dziś zapraszamy na kolejne koncerty, na których punktem kulminacyjnym będą właśnie popisy ochotników z widowni.


Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.