pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 12 października 2014
  • wyświetleń: 3800

Kocie tango w "13" - wideo

W piątek zaprosiliśmy do "13" nie tylko miłośników pięknego polskiego słowa mówionego i śpiewanego, ale także tych, którzy kochają zwierzęta i leży im na sercu ich dobro. Przygotowaliśmy bowiem program poetycko - muzyczny z kotem w tle. Okazuje się, że tekstów, w których pojawia się to piękne zwierzę, jest bardzo wiele.I tak przybyli (niestety niezbyt licznie) goście mogli posłuchać wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny, Haliny Poświatowskiej, Andrzeja Waligórskiego, Jadwigi Hertwig, Jerzego Litwiniuka, Ludwika Jerzego Kerna Jana Brzechwy, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Franciszka Klimka. Znakomicie interpretowali je: Elżbieta Jasińska, Renata Zborowska i Michał Pudełko.

"Kocie tango" dla miłośników zwierząt - 10.10.2014


A do tego świetne, dowcipne piosenki. Na początek Natalia Rudakiewicz zaproponowała piękną muzyczną improwizację znanej piosenki "Wlazł kotek na płotek". Później popłynęły znane i mniej znane utwory muzyczne z kotem w tle.

I tak wysłuchaliśmy dwóch piosenek z musicalu "Kot w butach" w bardzo dobrym wykonaniu Agaty Szwedki. Paulina Mika z akompaniamentem Wojtka Niedźwiedzia zaproponowała przebój Agnieszki Osieckiej "Ludzkie gadanie". Piosenkę o "Czarnym kocie"zaśpiewała Magda Dudek, a Grzegorz Wuwer odnalazł kota w "Balladzie o ciotce Matyldzie". Julia Biela w piosence "Dziki kot" porównała zachowanie młodego człowieka do miauczącego dzikusa.

Pojawiły się też dawno zapomniane, a kiedyś popularne utwory o kotach: ballada Bułata Okudżawy "Czarny kot"( świetny akompaniament Łukasza Bieleckiego), "Kot Teofil", "Koci twist" ( z towarzyszeniem pani Anny Smołki na pianinie), na koniec "Kocie tango". Dziękujemy paniom z Arkadii Zwierzęcej za obecność na koncercie oraz wszystkim, którzy tę organizację zechcieli wesprzeć finansowo.

Żałujemy niezmiernie, że tak niewielu gości udało nam się namówić na udział w tym spotkaniu. Niepomyślne bowiem zbiegi okoliczności spowodowały, że sporo osób nie mogło przybyć tego dnia do "13, a chętnie obejrzałoby program i wsparłoby Arkadię. Dlatego zastanawiamy się nad powtórzeniem wieczoru w innym, bardziej dogodnym terminie.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.