pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 grudnia 2011
  • wyświetleń: 4696

30 lat Oficyny Drukarskiej

Artykuł sponsorowany:

Przy ulicy Piastowskiej w budynku Muzeum Prasy śląskiej, a właściwie za nim od ponad 30 lat działa drukarnia. Oficyna Drukarska jest firmą rodzinną, założoną w latach osiemdziesiątych przez Aleksandra Spyrę, a od 2005 roku prowadzoną i rozwijaną przez syna Zdzisława.

drukarnia oficyna spyra


Początkowo funkcjonowała jako mała drukarnia przymuzealna na ręcznych maszynach. Później powstało wydawnictwo, podejmujące tematy lokalne, historyczne najczęściej związane z Ziemią Pszczyńską. Stopniowo rozwijała się tez introligatornia.

Powstawały tu lokalne gazety, m. in. Głos Pszczyński (od pierwszego powojennego numeru), książki, tomiki poezji, wydawnictwa dla Biblioteki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego. Wszystko wtedy drukowane było techniką typograficzną.

Album "Pszczyna w Starej Fotografii"

Oficyna Drukarska - Album "Pszczyna w Starej Fotografii"


Później typografia została wyparta przez druk offsetowy. W miarę poszerzania parku maszynowego rozszerzał się też zakres wykonywanych prac. Od czechosłowackiego jeszcze Romayora, Dominanta, do japońskich maszyn wielokolorowych RYOBI, które musiały zadowolić najbardziej wymagających klientów i sprostać rosnącej liczbie zamówień.

Dziś drukarnia offsetowa i typograficzna, introligatornia na miejscu oraz własne wydawnictwo z prawem nadawania własnych numerów ISBN dają praktycznie nieograniczone możliwości.

oficyna drukarska


Ostatnio spod prasy typograficznej wyszło kolejne opracowanie z serii Traditio Antiquitatis. Jest to wydany przez czasopismo Littera Antiqua i Katolicki Uniwersytet Lubelski, pod redakcją dr Katarzyny Kołaczkowskiej, tomik "Modlitwa Cerbera" Sylwii Wilczewskiej. Publikację recenzował prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek. Całość drukowana na papierze ręcznie czerpanym w bibliofilskim nakładzie 50 szt.

Z kilkudziesięciu książek drukowanych w tym roku przez Oficynę wymienić trzeba "Perły Ziemi Pszczyńskiej", "Pszczyna w Starej Fotografii" oraz "Dotyk Syberyjskiej Śmierci".

Obecnie jest przygotowywana do druku monografia Poręby. Książka została opracowana przez Zygmunta Orlika i jest na etapie ostatnich poprawek korektorskich. Poręba jest jedynym sołectwem, które nie posiada jeszcze wydanej monografii. Książka ukaże się w pierwszym kwartale 2012 roku.

Drukuje się tu też foldery, katalogi, kalendarze firmowe. Przy cenach drukarń internetowych mamy tu lepszą jakość i krótsze terminy realizacji. Firma mieści się w Pszczynie i tu też odprowadza podatki.

oficyna drukarska


Tygodniowo z Oficyny wyjeżdżają też setki tysięcy ulotek. Aby obniżyć ceny poniżej drukarń internetowych wprowadzono promocję "tanie czwartki", w której możemy wydrukować np. 10 000 kolorowych, dwustronnych ulotek A6 na papierze kredowym za 200 zł. To jest 2 grosze za ulotkę. Taniej już się nie da!

Aktualne promocje i nowe wydawnictwa można od kilku miesięcy oglądać na stronie www.facebook.com/OficynaDrukarska oraz właściwej www.OficynaDrukarska.pl.

Każdą wycenę otrzymamy po przesłaniu zapytania na adres mailowy biuro@OficynaDrukarska.pl.

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 26

tel. 32 210 22 13
kom. 503 022 319

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.