pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 października 2007
  • wyświetleń: 21581

Wybory 2007: Platforma wygrała

21 października wybieraliśmy posłów i senatorów do polskiego parlamentu. W kraju zwyciężyła Platforma Obywatelska, najwyższy wynik zdobyła także w gminie Pszczyna, która doczekała się swojego senatora. Pierwsi w regionie podajemy wyniki wyborów!

W całym kraju w Sejmie Platforma zdobyła 209 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 166, Lewica i Demokraci - 54, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 30. Jedno miejsce otrzyma reprezentant "Mniejszości niemieckiej".

Najwięcej głosów w gminach Pszczyna i Goczałkowice-Zdrój zdobyła Platforma Obywatelska, w pozostałych najwyższy wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość. PiS zwyciężył także w powiecie. Dotychczas jednak rządząca krajem partia znacząco przegrała w całym okręgu bielskim, który jeszcze do niedawna był uważany za jej bastion.

Podział mandatów w naszym okręgu dla partii politycznych wskazuje remis. Po cztery miejsca w Sejmie otrzymają Platforma Obywatelska (Tomasz Tomczykiewicz, Mirosława Nykiel, Tadeusz Kopeć i Adam Wykręt) oraz Prawo i Sprawiedliwość (Stanisław Szwed, Jacek Falfus, Kazimierz Matuszny oraz Stanisław Pięta). Posłem na Sejm zostanie Bożena Kotkowska z listy Lewicy i Demokratów.

W wyborach do Senatu mandat od obywateli otrzymał Sławomir Kowalski (PO) z Pszczyny. Wraz z Rafałem Muchackim (PO) z Bielska-Białej zasiądą wkrótce w ławach wyższej izby polskiego parlamentu.

-----------------------------------------------

Wstępne wyniki wyborów do Sejmu RP w gminach:

Wyniki w gminie Pszczyna:


1. Platforma Obywatelska RP - 9760 głosów - 42,90 %
2. Prawo i Sprawiedliwość - 8038 głosów - 35,33 %
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 2199 głosów - 9,67 %
4. Lewica i Demokraci - 2121 głosów - 9,32%
5. Liga Polskich Rodzin - 248 głosów - 1,09 %
6. Polska Partia Pracy - 231 głosów - 1,02 %
7. Samoobrona RP - 155 głosów - 0,68 %

Frekwencja - 58,56 %

-----------------------------------------------

Wyniki w gminie Goczałkowice-Zdrój:

1. Platforma Obywatelska RP - 1370 głosów - 45.45 %
2. Prawo i Sprawiedliwość - 1077 głosów - 35.73 %
3. Lewica i Demokraci - 300 głosów - 9.95 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 183 głosów - 6.07 %
5. Polska Partia Pracy - 39 głosów - 1.29 %
6. Samoobrona RP - 32 głosów - 1.06 %
7. Liga Polskich Rodzin - 13 głosów - 0.43 %

Frekwencja - 60,59 %

-----------------------------------------------

Wyniki w gminie Pawłowice:

1. Prawo i Sprawiedliwość - 3532 głosów - 48.93 %
2. Platforma Obywatelska RP - 1931 głosów - 26.75 %
3. Lewica i Demokraci - 907 głosów - 12.57 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 560 głosów - 7.76 %
5. Polska Partia Pracy - 133 głosów - 1.84 %
6. Samoobrona RP - 92 głosów - 1.27 %
7. Liga Polskich Rodzin - 63 głosów - 0.87 %

Frekwencja - 54,57 %

-----------------------------------------------

Wyniki w gminie Miedźna:

1. Prawo i Sprawiedliwość - 3344 głosów - 51.59 %
2. Platforma Obywatelska RP - 2018 głosów - 31.13 %
3. Lewica i Demokraci - 496 głosów - 7.65 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe -386 głosów - 5.95 %
5. Polska Partia Pracy - 89 głosów - 1.37 %
6. Liga Polskich Rodzin - 83 głosów - 1.28 %
7. Samoobrona RP - 66 głosów - 1.02 %

Frekwencja - 55,49 %

-----------------------------------------------

Wyniki w gminie Suszec:

1. Prawo i Sprawiedliwość - 2338 głosów - 51.18 %
2. Platforma Obywatelska RP - 1273 głosów - 27.87 %
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 447 głosów - 9,79 %
4. Lewica i Demokraci - 338 głosów - 7.40 %
5. Polska Partia Pracy - 66 głosów - 1.44 %
6. Liga Polskich Rodzin - 57 głosów - 1.25 %
7. Samoobrona RP - 49 głosów - 1.07 %

Frekwencja - 57,27 %

-----------------------------------------------

Wyniki w gminie Kobiór:

1. Prawo i Sprawiedliwość - 1009 głosów - 48.44 %
2. Platforma Obywatelska RP - 792 głosów - 38.02 %
3. Lewica i Demokraci - 110 głosów - 5.28 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 101 głosów - 4.85 %
5. Samoobrona RP - 30 głosów - 1.44 %
6. Polska Partia Pracy - 24 głosów - 1.15 %
7. Liga Polskich Rodzin - 17 głosów - 0.82 %

Frekwencja - 57,25 %

-----------------------------------------------

Wyniki w powiecie pszczyńskim:

1. Prawo i Sprawiedliwość - 19338 głosów - 41.93 %
2. Platforma Obywatelska RP - 17144 głosów - 37.18 %
3. Lewica i Demokraci - 4272 głosów - 9.26 %
4. Polskiego Stronnictwa Ludowego - 3876 głosów - 8.40 %
5. Polska Partia Pracy - 582 głosów - 1.26 %
6. Liga Polskich Rodzin - 481 głosów - 1.04 %
7. Samoobrona RP - 424 głosów - 0.92 %

Frekwencja - 57,40 %

-----------------------------------------------

Wyniki w okręgu bielskim:

1. Platforma Obywatelska RP - 143989 głosów - 41.76 %
2. Prawo i Sprawiedliwość - 122081 głosów - 35.41 %
3. Lewica i Demokraci - 44148 głosów - 12.81 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 22820 głosów - 6.62 %
5. Polska Partia Pracy - 4637 głosów - 1.34 %
6. Liga Polskich Rodzin - 3942 głosów - 1.14 %
7. Samoobrona RP - 3146 głosów - 0.91 %

Frekwencja - 58,84 %

-----------------------------------------------

Wyniki wyborów do Sejmu RP w całym kraju:

1. Platforma Obywatelska - 6 701 010 głosów - 41.51 %
2. Prawo i Sprawiedliwość - 5 183 477 głosów - 32.11 %
3. Lewica i Demokraci - 2 122 981 głosów - 13.15 %
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 1 437 638 głosów - 8.91%
-----------------------------------------------
5. Samoobrona RP - 247335 głosów - 1.53 %
6. Liga Polskich Rodzin - 209171 głosów - 1.30 %
7. Polska Partia Pracy - 160476 głosów - 0.99 %
8. Partia Kobiet - 45121 głosów - 0.28 %
9. "Mniejszość Niemiecka" - 32462 głosów - 0.20 %
10. Samoobrona Patriotyczna - 2531 głosów - 0.02 %

Frekwencja w całym kraju - 53,88 %

Próg wyborczy (5 %) przekroczyły cztery pierwsze partie polityczne i to one będą miały swoich przedstawicieli podczas kolejnej kadencji parlamentu w Sejmie.

--------------------------------------------------

Wyniki wyborów do Senatu RP w całym kraju:

Prognoza podziału mandatów:
1. Platforma Obywatelska RP - 60 mandatów
2. Prawo i Sprawiedliwość - 39 mandatów
3. Cimoszewicz do Senatu - 1 mandat

--------------------------------------------------

Wyniki do Senatu RP w okręgu bielskim:

1. MUCHACKI Rafał Klemens - 118 120 głosów - 34.09 %
2. KOWALSKI Sławomir - 116 866 głosów - 33.72 %
-----------------------------------------
3. GAŁKOWSKI Janusz Piotr - 109 649 głosów - 31.64 %
4. RANOSZ Ewa Maria - 91 614 głosów - 26.44 %
5. CHODOROWSKI Ryszard - 59 870 głosów - 17.28 %
6. KLIŚ Jerzy Roman - 49 136 głosów - 14.18 %
7. WALECZEK Antoni - 12 908 głosów - 3.72 %

Oba senackie mandaty w naszym okręgu (bielskim) otrzymają kandydaci Platformy Obywatelskiej RP: Rafał Muchacki oraz Sławomir Kowalski (z Piasku k. Pszczyny).

new / pless.pl

--------------------------------------------------

Szczegółowe wyniki:

WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU W GMINIE PSZCZYNA

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 231

Małysz Iwona Izabela 102
Krywult Tadeusz 10
Stokłosa Roman 15
Wilk Bogdan 5
Zawada Franciszek 8
Nizio-Nikiel Maria Danuta 7
Skoczylas - Ostrowska Elżbieta 8
Klocek Krzysztof Józef 11
Lemański Tadeusz 0
Kodura Eugeniusz 4
Langer Sebastian Henryk 2
Struszewski Michał 0
Kapias Jerzy Franciszek 30
Kominek Marian 5
Gabryszewski Jan Stanisław 3
Żyguła Tadeusz 6
Stokłosa Grzegorz Tomasz 15

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 248

Motyka Władysław 49
Wawak Zbigniew Jerzy 22
Węgrzyn Kazimierz 12
Nalepa Grażyna Maria 18
Męcnarowski Szymon Jan 71
Kine Tadeusz Kazimierz 2
Hilbrycht Jerzy Stanisław 7
Szklorz Wiktor Łukasz 31
Lityński Andrzej 2
Sławomirski Radosław Paweł 4
Hańderek Antoni Jan 2
Hałatek Łukasz Antoni 4
Tomaszek Kazimierz 7
Stojanowski Zdzisław Michał 1
Jarek Ryszard Roman 1
Sochacki Henryk 1
Wnętrzak Grzegorz Piotr 2
Weiss Robert Bogusław 12

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 8038

Szwed Stanisław 1905
Falfus Jacek Eugeniusz 375
Matuszny Kazimierz Władysław 140
Pięta Stanisław Jan 352
Zadora Stanisław 114
Król Janusz 299
Gaża Grzegorz Krzysztof 3101
Zając Henryk 200
Maziarz Józef Władysław 45
Matlak Marek Zygmunt 59
Mendrek Tadeusz 53
Lindert Jan 35
Zamora-Podsiadło Jolanta Krystyna 68
Urbańczyk Marek Grzegorz 131
Dziedzic Janusz Witold 69
Madejczyk-Poręba Magdalena Maria 132
Mejsak Jarosław Paweł 748
Wałach Monika Irena 212

Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 9760

Tomczykiewicz Tomasz Kazimierz 6364
Nykiel Mirosława 1480
Kopeć Tadeusz Wiktor 340
Wykręt Adam 108
Kędracki Marcin 58
Dudka - Żyrek Barbara Danuta 129
Czapiga Cezary Józef 43
Zięba Katarzyna Krystyna 258
Raszka-Sodzawiczny Katarzyna Magdalena 151
Gawlas Marcin Krzysztof 53
Urbaniak Dariusz Piotr 34
Rojek Wojciech Andrzej 83
Procner Marian Stanisław 25
Kowalski Tomasz Kazimierz 272
Gluza Czesław Tadeusz 23
Foltyn Bronisław Edward 116
Bizoń Stanisław 90
Klimaszewski Jarosław Jan 133

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 2199

Ormaniec Marian Albin 133
Lesiak Alojzy Andrzej 1077
Poloczek Jan 71
Wójcik Ryszard Tadeusz 13
Polok Tadeusz 31
Seremak Jacek Jan 10
Pilarz Izabela Anna 40
Kożusznik Danuta Maria 13
Harazin Ryszard Józef 674
Kuś Wiesław Marian 35
Wodniak Piotr 27
Dziewit Daniel Robert 5
Holeksa Krzysztof 10
Skwarna Maciej Jerzy 4
Hamerlak Barbara Wiesława 16
Konieczny Franciszek 21
Urbaniec Józefa 6
Kubień Jan Alojzy 13

Lista nr 15 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 155

Kozak Dariusz 49
Mikołajczyk Ludwik Jan 21
Stańko Jacek Michał 10
Pawlus Krzysztof Bolesław 6
Juszczyk Alfred Alojzy 2
Ozaist Henryk Piotr 3
Tymochowicz Agnieszka 11
Uchyła Katarzyna 15
Banach Jarosław Tomasz 5
Galant Roman Hieronim 2
Odziemczyk Grzegorz Konrad 1
Wiśniewski Eugeniusz Roman 7
Piecuch Krystian Józef 2
Rusin Marzena Katarzyna 10
Ulrych Bogdan 1
Brzuchański Jacek Tadeusz 0
Rusin Leokadia 3
Miniewicz Łukasz Kazimierz 7

Lista nr 20 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP

Łączna liczba głosów oddanych na listę - 2121

Kotkowska Bożena Teresa 625
Koperski Przemysław Adam 110
Brudny Alfred 125
Nehrebecki Roman 47
Stasica Karol 26
Wach Sebastian Ryszard 12
Noskowski Zbigniew Henryk 815
Chorab Tomasz Radosław 12
Batycki Jerzy Józef 19
Juraszek Katarzyna Mirosława 20
Pawełek Lidia Maria 25
Dybek Tadeusz Stefan 13
Repeta Paweł Jacek 34
Foltyn Sylwester Władysław 32
Pyclik Jarosław Adam 22
Boda-Norenberg Dorota Małgorzata 14
Stawarski Henryk 14
Drąszkowski Tomasz Maciej 156

WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW DO SENATU W GMINIE PSZCZYNA:

Chodorowski Ryszard 2909
Gałkowski Janusz Piotr 6945
Kliś Jerzy Roman 2708
Kowalski Sławomir 9370
Muchacki Rafał Klemens 6737
Ranosz Ewa Maria 5923
Waleczek Antoni 2171

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA