pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 14439

Proboszcz z Piasku skazany

Ksiądz Michał M. ponad pół roku temu został skazany za molestowanie nieletnich parafianek na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Postanowił odwołać się od wyroku. Apelacja została w całości oddalona - poinformowała sędzia Teresa Truchlińska-Babiracka, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Katowicach.

Proboszcz z Piasku skazany


Ksiądz M. przez wiele lat był proboszczem parafii w Piasku. Ponad dwa lata temu mieszkańcy dowiedzieli się o tym, że proboszcz molestował 13-letnią Magdę. Do zdarzenia doszło w śmigus-dyngus. Magda wraz z innymi dziećmi bawiła się przy domu parafialnym. Chłopcy zaczęli polewać dziewczynki wodą. Te, rozchichotane, schroniły się w budynku parafii. W pewnym momencie do pomieszczenia, do którego uciekła Magda, wszedł ksiądz Michał M., zamknął drzwi i nie pozwolił jej wyjść. Później zaczął ją dotykać.

Matka dziewczynki poinformowała o wszystkim prokuraturę. Okazało się, że Magda nie była pierwsza. Wkrótce potem do prokuratury zgłosiły się matki Karoliny i Dominiki. Obie 13-latki były molestowane przez proboszcza w czasie wycieczki do Wisły. Według kodeksu karnego Michał M. dopuścił się wobec dziewczynek tzw. innych czynności seksualnych.

Kiedy prokuratura postawiła proboszczowi zarzuty, katowicka Kuria Metropolitalna poinformowała, że M. zostanie przeniesiony do parafii poza region.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA