pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 6843

Nie żyje Piotr Jacek, były dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg

W wieku 76 lat zmarł Piotr Jacek, wieloletni samorządowiec, działacz społeczny, Przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój w kadencji 2014-2018.

Piotr Jacek
Nie żyje Piotr Jacek, samorządowiec i działacz społeczny z Goczałkowic


Piotr Jacek urodził się w 1943 r. w Goczałkowicach-Zdroju. Z tą miejscowością związany był całe życie. Był specjalistą w zakresie organizacji pracy i zarządzania oraz drogowcem. Z tą branżą był związany zawodowo przez 46 lat.

Pracował w kopalni "Wesoła", w 1965 r. rozpoczął pracę w pszczyńskim Przedsiębiorstwie Transportu Handlu Wewnętrznego. Był tam dyspozytorem, potem kierownikiem, dyrektorem filii w Pszczynie i Czechowicach.

W 1999 r. objął funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie piastując to stanowisko przez 12 lat, do roku 2011. Działał na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także na rzecz poprawy atrakcyjności turystycznej gmin powiatu pszczyńskiego poprzez przebudowę i modernizację dróg, budowę chodników, parkingów. Był niezwykle skuteczny w działaniach na rzecz pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje drogowe. Zapoczątkował współpracę pomiędzy samorządem powiatowym a samorządami gminnymi w zakresie realizowania wspólnych przedsięwzięć drogowych. Owocem tej współpracy jest m.in. przebudowa ul. Szkolnej, ul. Uzdrowiskowej, ul. Jeziornej, budowa rond "Pod bocianem" czy "Nad Wisłą" w Goczałkowicach-Zdroju. W 2011 r. przeszedł na emeryturę.

W 2014 r. Piotr Jacek został radnym Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój na kadencję obejmującą lata 2014-2018. W Radzie Gminy pełni funkcję Przewodniczącego.

Piotr Jacek był wielkim miłośnikiem przyrody, miał ogromną wiedzę na temat zwierzyny leśnej i jej zwyczajów. Jego pasją było łowiectwo i myślistwo. Wiele lat był związany z kołami łowieckimi. Pełnił wiele ważnych funkcji w okręgowych i krajowych strukturach Polskiego Związku Łowieckiego. Był też Prezesem Koła Łowieckiego "Cyranka", Łowczym Rejonu Pszczyńskiego, członkiem Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, zastępcą członka Naczelnej Rady Łowieckiej w Warszawie, laureatem licznych wyróżnień, odznaczeń i medali za zasługi dla łowiectwa. Był fundatorem i pomysłodawcą kapliczki wzniesionej ku czci św. Huberta, patrona myśliwych, leśników i jeźdźców, poświęconej w 2013 r. Kapliczka znajduje się przy ul. Bór II w Goczałkowicach.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA