pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 maja 2019
  • wyświetleń: 4351

62-latek zażył leki i źle się poczuł. Policjanci pilotowali go do szpitala

W czwartek, 23 maja po północy policjanci z Pawłowic na sygnałach pilotowali do szpitala samochód, którego 62-letni pasażer po zażyciu lekarstw zaczął tracić oddech i przytomność. Sytuacja była poważna, bowiem mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarzy.

Zdarzenie zanotowano kwadrans po północy na ul. Zjednoczenia w Pawłowicach. Zainteresowanie mundurowych wzbudziła skoda fabia, której kierująca jechała za radiowozem. Kobieta bardzo nerwowo używała klaksonu oraz migała światłami. Policjanci zatrzymali się, by sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Okazało się, że właścicielka skody potrzebowała pomocy. Jechała wraz z mężem, który po zażyciu tabletek na kręgosłup, zaczął mieć problemy z oddychaniem, bardzo źle się poczuł i zaczął tracić przytomność. Policjanci mając świadomość, że mogło dojść do tzw. wstrząsu anafilaktycznego, podjęli decyzję o natychmiastowym pilotażu samochodu do szpitala. Wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta.

Dyżurny komisariatu w Pawłowicach powiadomił placówkę medyczną oraz dyżurnego z komendy w Jastrzębiu-Zdroju, że ulicami miasta przejeżdża patrol, który konwojuje samochód do szpitala. Patrol ruchu drogowego z Jastrzębia-Zdroju dołączył do konwoju, jadąc bezpośrednio za kierującą. Kiedy policjanci dotarli z mężczyzną na miejsce, na pacjenta czekał już gotowy do pomocy zespół ratowników.

To kolejna sytuacja, kiedy natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła na udzielenie choremu bardzo szybko profesjonalnej pomocy medycznej.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA