pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2019
  • 26 maja 2019
  • wyświetleń: 9627

[ZDJĘCIA] IX Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym

W sobotę, 25 maja w pszczyńskim skansenie podczas XIX Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym" najmłodsi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego pokazali, jak kultywują tradycje regionu.

Mały Brzym 2019 - 25.05.2019 · fot.


XIX edycję przeglądu otworzyła Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Podczas imprezy w pszczyńskim skansenie zaprezentowało się osiem zespołów:, "Jedynka" (Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie/POPP Pszczyna), Łąckie Frelki i Karlusy (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące), Radość (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowicach/POPP Pszczyna), Młode Pszczynioki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie/POPP Pszczyna), Gryfne Bajtle (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach/POPP Pszczyna), Młodzi Porębianie (Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie), Młode Jankowianki (Pszczyńskie Centrum Kultury/ZSP w Jankowicach) oraz gościnnie Malý Beskyd - dziecięcy zespół z Zubri w Czechach.

Młodzi artyści przyciągnęli do skansenu szeroką widownię, która gromkimi brawami nagradzała wspaniałe popisy.

Każdy zespół otrzymał dyplom, a jego członkowie - upominki ufundowane przez powiat pszczyński. Marcin Bienioszek, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej wręczył także podziękowania opiekunom zespołów, którzy wkładają bardzo dużo pracy w przygotowanie dzieci do występów.

XIX Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym 2019


Podczas imprezy zostały wręczone nagrody w powiatowym konkursie plastycznym "Nie siedź w domu, wyjdź na słońce". Na zakończenie przeglądu, uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie - uczestnicy zajęć koła teatralno-regionalnego POPP, wystawili przedstawienie teatralne po ślonsku "Romeo i Julia".

Organizatorem przeglądu jest Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Pszczyńskim Centrum Kultury, Skansenem "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Głosem Pszczyńskim.

Loading...


43-200 Pszczyna
ul. Parkowa 20 a

tel. 32 210 57 77
kom. 604508718

new, ab / pless.pl, źródło: Powiat, POPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA