pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1386

Wójt gminy Suszec przestrzega przed niesprawdzonymi firmami

Wójt gminy Suszec przestrzega mieszkańców naszej gminy przed niesprawdzonymi firmami bądź stowarzyszeniami, pojawiającymi się na naszym rynku usług pod różnymi nazwami, oferując zainteresowanym dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze".

- Stowarzyszenia te oferują mieszkańcom dofinansowania do wymiany źródeł ciepła bądź innych ekologicznych rozwiązań grzewczych. Gmina Suszec nie rekomenduje działań żadnych firm/stowarzyszeń, których warunki dofinansowania nie zawsze są korzystne dla mieszkańców. Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie należy bardzo dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy/stowarzyszenia, żeby nie zostać oszukanym. Ponadto zawsze trzeba analizować zapisy umowy, a szczególnie wynikające z niej zobowiązania finansowe, inne obowiązki i odpowiedzialność - przestrzega w komunikacie Marian Pawlas.

Wójt przypomina, że rzecznik praw konsumenta działający na terenie powiatu pszczyńskiego rozwiązuje problemy związane z nieuczciwą konkurencją. Powiatowy rzecznik mieści się w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10 (Starostwo Powiatowe, tel. 32 449-23-28).

- Funkcjonuje też nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Przysługują one osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Zapisy na poradę przyjmowane są pod numerem telefonu (32) 449-23-78 - nadmienia.

Działania w ramach ogólnopolskiego programu ,,Czyste Powietrze" na terenie Województwa Śląskiego prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Wnioski o dofinansowanie dostępne są na stronie internetowej funduszu, należy je składać bezpośrednio w WFOŚiGW, ul. Wita Stwosza 2, 40-036 Katowice bądź w wersji elektronicznej poprzez aplikację internetową (portal.wfosigw.katowice.pl).

new / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA