pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • 16 marca 2019
  • wyświetleń: 11700

Na ul. Korfantego ustawiono znicze pamięci dla... wyciętych drzew

W styczniu informowaliśmy o wycince drzew prowadzonej wzdłuż ul. Korfantego w Pszczynie. W środę w tym miejscu nieznana osoba ustawiła znicze pamięci dla... wyciętych roślin.

Na ul. Korfantego ustawiono znicze pamięci dla... wyciętych drzew - 13.03.2019 · fot.


- Wczoraj o godzinie 21.00 przejeżdżając ul. Korfantego w Pszczynie zauważałem znicze oraz tabliczkę przy drodze. Najwyraźniej mieszkańcy nie podzielają wizji projektanta oraz Urzędu Miejskiego odnośnie masowej wycinki drzew w Pszczynie i betonowania przestrzeni publicznej - napisał na swoim oficjalnym profilu facebookowym radny Arkadiusz Gardiasz.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Urząd Miejski przystąpił do realizacji wspólnego projektu z Powiatem Pszczyńskim dotyczącego budowy zintegrowanego centrum przesiadkowego, a także budowy ścieżek rowerowych. W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 11.600.000 zł.

W związku z tym, że część tras rowerowych musiała zostać poprowadzona w ścisłym centrum, konieczna była wycinka zniszczonych drzew wzdłuż ul. Korfantego. O udzielenie informacji w sprawie nowych nasadzeń poprosiliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

- W miejscu wyciętych drzew możliwe są nasadzenia zastępcze. Dziewięć drzew zostanie posadzonych w okolicach Banku PKO. Pozostałe nasadzenia dokonane zostaną w najbliższym rejonie - wyjaśnia Piotr Łapa.

Wycinka drzew wzdłuż ul. Korfantego - 25.01.2019 · fot.


Na tym jednak nie koniec wycinki. Według planu ciąg pieszo-rowerowy ma biec aż do Wisły Wielkiej, w związku z czym drzewa rosnące wzdłuż ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie i Turystycznej w Łące zostały już oznakowane.

- Z końcem roku planowana jest wycinka niezbędnych drzew wzdłuż ulic Cieszyńskiej i Turystycznej. Obecnie czekamy na decyzję. W dokumencie zostanie określona liczba nasadzeń zastępczych. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie doprecyzować szczegółów, gdyż konsekwencją decyzji będą uzgodnienia z zarządcą drogi, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich - uzupełnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Radny Arkadiusz Gardiasz podkreśla jednak, że społeczeństwo jest zaniepokojone masową wycinką roślin w naszym mieście. - Do mnie - jako przewodniczącego i radnego - zgłasza się coraz więcej mieszkańców zbulwersowanych tym, co się stało na ul. Korfantego, przy centrum przesiadkowym i na ul. Słonecznej. Mieszkańcy domagają się nasadzeń, bo nie chcą mieszkać na "betonowej pustyni" - zauważa Arkadiusz Gardiasz. - Ubolewam, że Urząd Miejski projektuje drogę rowerową - nową przestrzeń publiczną - absolutnie w żaden sposób nie konsultując tego z mieszkańcami. Powinien być kładziony nacisk, żeby w centrum miasta tej zieleni było jak najwięcej - podkreśla radny.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA