• 4 marca 2019
  • wyświetleń: 3617

Wiktoria Prządka zwyciężczynią 47. Crossu Mysłowic

W sobotę, 2 marca w Mysłowicach na trasach biegowych wokół obiektów MOSiR odbył się 47. Cross Życia Mysłowic.

Wiktoria Prządka zwyciężczynią 47. Crossu Mysłowic · fot. UM Pszczyna

Udział zawodników z Pszczyny w tegorocznym crossie należy uznać za udany. Wiktoria Prządka została zwyciężczynią biegu juniorek młodszych na dystansie 2 km. W kategorii młodziczek Sabina Głąbek była 5. a Zuzia Pala 7. na dystansie 1 km. Debiutujący w kategorii młodzików Kuba Machulec po pasjonującym finiszu zajął 5. miejsce na dystansie 2 km. W kategorii dzieci na dystansie 1 km Julia Wróbel zajęła 32. miejsce.

Za tydzień na tych samych trasach rozegrane zostaną Przełajowe Mistrzostwa Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych. Reprezentanci Pszczyny w pełnym składzie wystąpią w tych zawodach, które będą ostatnim startem przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych. Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych odbędą się 24 marca w Olsztynie.