pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 grudnia 2018
  • 13 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1213

Operetka "Hrabina Marica" do zobaczenia w Pawłowicach

Za nami:

Operetka "Hrabina Marica" jest drugim, obok "Księżniczki czardasza", wielkim operetkowym sukcesem Emmericha Kálmána. "Hrabinę" przepełniają węgierskie rytmy czardasza, cygański temperament, wspaniałe melodie oraz szczere emocje głównych bohaterów.

Znajdziemy w niej takie operetkowe szlagiery, jak aria Graj, Cyganie! i duet Ach, jedź do Varasdin. Libretto opowiada historię pięknej i szalenie bogatej Hrabiny Maricy, która nie mogąc opędzić się od adoratorów, publikuje w prasie informację o swoich zaręczynach z wymyślonym baronem Kolomanem Żupanem. Na nieszczęście, okazuje się, że baron faktycznie istnieje i przyjeżdża do posiadłości hrabiny na Węgrzech na własne zaręczyny.

Do grona adoratorów Maricy dołącza też zubożały hrabia Tasillo, który jako zarządca zawiaduje jej majątkiem, by w ten sposób spłacić długi swego ojca i zabezpieczyć los siostry Lizy. Z kolei Żupan Koloman, by przejąć majątek po dziadku, może poślubić wyłącznie pannę bez posagu. Warunek ten spełnia właśnie urocza Liza. Niedoszły małżonek zwraca więc hrabinie słowo, tym bardziej, że widzi jej zainteresowanie Tasillem.

Nieoczekiwanie w majątku pojawia się bogata księżna - ciotka Tasilla, która spłaciwszy dług rodziny, przywraca mu należny status. Hrabia może teraz oświadczyć się Maricy, a baron Żupan zabrać Lizę, rezygnując z jej posagu, do Varasdin. Operetka kończy się zatem tak, jak powinna kończyć się operetka - szczęśliwie!

Sala widowiskowa Centrum Kultury w Pawłowicach, 13 stycznia godz. 18.00. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie oraz on line na www.kultura.pawlowice.pl

Operetka "Hrabina Marica"
fot.


43-250 Pawłowice
ul. Zjednoczenia 67

tel. 32 4722 570
fax 32 4722 570

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA