pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1084

Nowe staże zagraniczne dla uczniów w PZS nr 1

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie uzyskał akceptację wniosku na nowe staże zagraniczne dla uczniów. Projekt "Większe umiejętności - lepsza praca!!!" opiewający na łączną sumę 380 tysięcy złotych uzyskał finansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

Nowe staże zagraniczne dla uczniów w PZS nr 1
Nowe staże zagraniczne dla uczniów w PZS nr 1 · fot.


Dla uczniów "Samochodówki" oznacza to, że w roku 2020 grupa 40 uczniów wyjedzie za granicę, aby zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe podczas odbywanych praktyk w firmach zagranicznych. Projekt obejmie 14 wiodących w szkole zawodów, między innymi: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, technik chłodnictwa i klimatyzacji, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, ślusarz. Miejscem realizacji praktyk są Niemcy i Hiszpania.

Nowe staże zagraniczne dla uczniów w PZS nr 1
Nowe staże zagraniczne dla uczniów w PZS nr 1 · fot.


To już dziewiąty projekt, w którym udział bierze Powiatowy Zespół Szkół nr 1. W ramach podejmowanych działań od 2011 roku z możliwości udziału w stażach i szkoleniach zagranicznych skorzystało 195 uczniów oraz 52 nauczycieli. Głównym celem organizowanych staży i szkoleń zagranicznych jest zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności zarówno przez młodzież, jak i kadrę nauczycielską. Udział w stażach zagranicznych ma ogromny wpływ nie tylko na rozwój młodego człowieka ale zwiększa jego szanse na lepszy start w dorosłe, nie tylko zawodowe życie. Udział w stażach pozwala na poszerzenie horyzontów, wpływa na rozwój kompetencji społecznych i językowych, zwiększa otwartość na europejskie dziedzictwo kulturowe, a także pozytywnie wpływa na percepcję zmian zachodzących w dzisiejszym świecie.

We wrześniu 2018 roku grupa 40 uczniów rozpocznie szkolenia przygotowawcze do mobilności, które zostaną zrealizowane w Niemczech i w Hiszpanii w maju i październiku 2019r. A w listopadzie 2018 rozpocznie się rekrutacja do naszego najnowszego projektu "Większe umiejętności - lepsza praca!!!".

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA