pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 6911

[ZDJĘCIA] Strażacy z pszczyńskiej komendy świętowali Dzień Strażaka

Strażacy z pszczyńskiej komendy nie szczędzą sił i energii, kiedy tylko zagrożone jest czyjeś życie, zdrowie lub mienie. 18 maja bohaterowie, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo świętowali Dzień Strażaka.

Dzień Strażaka 2018 - 18.05.2018 · fot.


Uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie przy udziale m.in. przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, samorządowców powiatu pszczyńskiego, reprezentantów służb, inspekcji, organizacji i instytucji.

- Bardzo dziękuję wszystkim strażakom i funkcjonariuszom pszczyńskiej komendy, z którymi przez ostatni rok miałem przyjemność współpracować, przede wszystkim za to, że nasze zadania realizujecie zawsze w sposób bezpieczny. W ostatnim roku nie mieliśmy żadnych poważniejszych problemów związanych z wypadkami strażaków - podkreślał mł. bryg. Grzegorz Kołoczek, komendant KP PSP w Pszczynie.

Dzień Strażaka 2018 - 18.05.2018
Dzień Strażaka 2018 - 18.05.2018 · fot.


W imieniu samorządowców życzenia składał starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Gdyby nie wasza życzliwość i codzienna praca w powiecie nie byłoby tak bezpiecznie. To wy sami pracujecie na swoją opinię. W zeszłym roku wyjeżdżaliście aż 1205 razy. Do tego należy doliczyć ponad 800 wyjazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych. To wspaniała misja, którą wypełniacie. Jako samorządowcy dziękujemy za waszą codzienną służbę. Życzymy wam zawsze bezpiecznych powrotów. Pamiętajcie, że tą bezpieczną rzeczywistość w naszym powiecie tworzymy wspólnie - mówił starosta Paweł Sadza.

W uroczystości wziął udział również Uwe Schulze, starosta niemieckiego powiatu Anhalt-Bitterfeld, z którym powiat pszczyński w 2015 roku nawiązał współpracę. - Zarówno jako starosta powiatu Anhlat-Bitterfeld oraz jaki wieloletni strażak ochotnik wiem, jak wielkim obciążeniem jest wasza praca. Dlatego życzę wam przede wszystkim wytrwałości i wielu sił przy gaszeniu ognia i ratowaniu ludzkiego życia - mówił Uwe Schulze.

Dzień Strażaka 2018 - 18.05.2018
Dzień Strażaka 2018 - 18.05.2018 · fot.


Za współpracę strażakom dziękowali także m.in. śląski komendant wojewódzki PSP, st. Bryg. Jacek Kleszczewski oraz Szymon Sekta, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pszczynie.

Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie wyższych stopni służbowych oraz odznaczeń dla strażaków z pszczyńskiej jednostki.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA