pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • 22 września 2017
  • wyświetleń: 1605

[ZDJĘCIA] Ruszyły zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych

We wtorek, 12 września w Pszczynie ruszyła jubileuszowa edycja Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z 35 placówek z terenu województwa śląskiego walczą o przechodni puchar Starosty Pszczyńskiego. Organizatorem jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa, który w imieniu wszystkich podopiecznych i pracowników, serdecznie zaprasza na zawody.

W pierwszych eliminacjach, które odbyły się 12 września, o wejście do finału rywalizowało 11 drużyn. Do finału zakwalifikowały się ostatecznie trzy najlepsze drużyny: WTZ "Promyk" Katowice, ŚDS Tychy oraz WTZ Pszczyna. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych zostali nagrodzeni medalami. Pozostałe zespoły, które nie dostały się do finału, otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - 12.09.2017 · fot.


W drugich eliminacjach, które rozegrano 15 września, do finału zakwalifikowały się drużyny: ŚDS Knurów, WTZ Czerwionka Leszczyny, WTZ Chełmek oraz drużyna gospodarzy ŚDS Pszczyna. Natomiast z trzeciego dnia eliminacji, które odbyły się 20 września, do finału zakwalifikowały się zespoły: DPS Knurów, WTZ Chorzów, a także ŚDS Bielsko Biała.

Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - 15.09.2017 · fot.


Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych-medalowych (Biceps Gołoty, Labirynt,Wykop butem, Mocarz...), drużynowych-medalowych (Ruchomy cel, Jaka to melodia, Piłkarski tor przeszkód, Dmuchany kubek...) oraz w wyścigach (Zygzak, Wyścig ze smokiem, Klamerki...).

Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - 20.09.2017 · fot.


Zwycięzcy konkurencji indywidualnych zostali nagrodzeni medalami. Punkty zdobyte podczas całych zawodów (konkurencje + wyścigi) zostały zsumowane. Trzy najlepsze drużyny otrzymały możliwość uczestnictwa w finale, podczas którego zostanie rozegrana walka o puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego. Pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Całość tego sportowego przedsięwzięcia finansowana jest ze środków PFRON przy udziale środków własnych placówki. Zawody objęte są ponadto honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego, Pawła Sadzy.

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, zaś współorganizatorem Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody wspierają wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące.

ups, Ośrodek Matka Boża Różańcowa / pless.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze