pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 13 stycznia 2017
  • 21 lutego 2017
  • wyświetleń: 1847

"Dotyk słońca" wystawa Tomasza Okoniewskiego w Goczałkowicach

Za nami:

Do końca lutego w Galerii Fotografii Piktorialnej w Goczałkowicach będzie można oglądać wyjątkowe prace Tomasza Okoniewskiego pt. "Dotyk słońca".

Tomasz Okoniewski z wykształcenia historyk, dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii. Sztuką obrazu interesuje się już od wielu lat, ale od 2007 roku zaczął publikować prace dla szerszej grupy osób, brać udział w wystawach i fotograficznych projektach.

Jest laureatem kilkuset konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Pokaźne archiwum fotografii powstaje w jego najbliższej okolicy i na terenie woj. podkarpackiego. Przy pomocy obiektywu autor stara się odkrywać miejsca znane i bliskie w nieznany dotychczas sposób.

Tomasz Okoniewski jest członkiem Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i członkiem internetowej grupy FotoKrosno. Jego prace publikowane są w ogólnopolskiej prasie oraz wydawnictwach albumowych i okazjonalnych. Współpracując z miesięcznikiem gminy Korczyna "Prządki", systematycznie zamieszcza tam autorskie okładki. Autor został uhonorowany nagrodą starosty krośnieńskiego, "Działacz Kultury", za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W swoim dorobku ma także medale Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP "Za fotograficzną twórczość".

16 stycznia 2016 roku Tomasz Okoniewski został przejęty przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu RP na członka operacyjnego Federacji Międzynarodowej Sztuki Fotograficznej (FIAP) do grona artystów fotografów, członków Fotoklubu RP.

"Dotyk słońca" wystawa Tomasza Okoniewskiego

BM, Mieczysław Wielomski / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA