pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 3998

Pszczyna ma kolejną mistrzynię Polski - Daria Zimnol zdobyła złoto

W podwrocławskich Kobierzycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Zawody okazały się bardzo szczęśliwe dla pszczyńskich zawodników. Daria Zimnol została mistrzynią w grze pojedynczej. Zawodnicy z Pszczyny zdobyli także dwa brązowe medale w grach podwójnych. Daria razem z Julią Pławecką stanęły na trzecim stopniu podium w grze deblowej. Taki sam sukces odniosła Julia w parze z Kubą Brudkiem w grze mieszanej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie - 20-22.05.2016 · fot.


Sukcesy nie przyszły łatwo. Długo pamiętany będzie ćwierćfinał singla dziewczyn. W bezpośredniej rywalizacji o medal przeciwniczką Darii była reprezentantka Bytowa Weronika Niklas. I to przeciwniczka była bliższa sukcesu - wygrała pierwszego seta 21:12, a w drugim prowadziła już 17:10. Jednak determinacja Darii była tak duża, że mimo złej passy wygrała ostatecznie do 17 (!) i do 16 w trzeciej partii. Dużego wyczynu dokonała także w finale. Spotkała się tam z dobrą znajomą - Elizą Kwiatkowską. W tym sezonie grały już razem trzy razy. Za każdym wygrywała Eliza. Jednak w najważniej meczu sezonu to Daria cieszyła się ze zwycięstwa.

Nie mniej emocji towarzyszyło rozgrywkom w parach. Mikst Kuba Brudek /Julia Pławecka awansował do mistrzostw z ostatniego miejsca. W pierwszej rundzie dość łatwo (21:7, 21:9) pokonali parę z Polanowa Filip Prendecki / Amelia Gryguła. W drugiej napotkali rozstawianych z numerem 3-4 Konrad Krystek / Joanna Szerszeń ze Straszęcina. Po bardzo zaciętym meczu wygrali 2:1 w setach. Trochę łatwiej było w kolejnej rundzie. Wygrali 21:19, 21:12 z parą 5-8 Stachowicz / Gregor. Najdramatyczniejszy pojedynek stoczyli w półfinale. W pierwszym secie prowadzili 20:18 z Jakubem Melaniukiem i Julią Miśko (nr 2 turnieju). Ale to rywale wygrali 22:20. Identycznym wynikiem zakończył się set drugi i to para z Warszawy zagrała w finale.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie - 20-22.05.2016
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie - 21-22.05.2016 · fot.


Ciężkie mecze rozegrały jeszcze dziewczyny w deblu. Wprawdzie pierwszy mecz wygrały do 10 i 12 z Angeliką Kowarską i Oliwią Siekierzyńską (Technik Głubczyce), ale już o medal musiały stoczyć trzysetowy pojedynek. W drodze o medal los znowu zetknął Darię i Weronikę Niklas. I tym razem Pszczynie udało się zdobyć medal. Niestety półfinałowe przeciwniczki okazały się lepsze. Julia Prokopczuk i Dominika Gajda wygrały w trzech setach i zdobyły srebrny medal.

W tej kategorii wystąpiły także Michalina Kuczera i Judyta Kolczyńska. Niestety Natalia i Paulina Wudarskie okazały się za mocne i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Daria powtórzyła tegoroczny sukces Kornelii Marczak, która została mistrzynią Polski juniorek.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli:
  • Gra pojedyncza chłopców: Andrzej Niczyporuk (AZS UW Warszawa)
  • Gra pojedyncza dziewcząt: Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
  • Gra podwójna chłopców: Jakub Mazur/ Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce)
  • Gra podwójna dziewcząt: Julia Pająk/ Julia Pajek (MKS Orlicz Suchedniów)
  • Gra mieszana: Andrzej Niczyporuk/ Eliza Kwiatkowska (AZS UW/ STB Energia Lubliniec)


Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie - 20-22.05.2016
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie - 21-22.05.2016 · fot.

Damian Pławecki

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA